Rehabilitačně ozdravný pobyt 31. 5. – 3. 6. 2022

Po dlouhé covidové pauze žáci konečně mohli vyrazit na ozdravný pobyt.

Na tento pobyt mohli vyjet žáci i díky finanční podpoře MMHK.

Vydali se na Vysočinu do obce Horní Bradlo, do zrekonstruovaného centra Oázy srdce. Tento rok se zúčastnilo 27 dětí.

A jaký měly děti program? Pestrý a co nejvíce strávený na čerstvém vzduchu v srdci Vysočiny. Mladší žáci například vyrazili prozkoumat terén kolem řeky Chrudimky a okolní les s mraveništěm, zašli na poštu poslat pohledy svým blízkým, v kempu oslavili dětský den limonádou a nanukem, zařádili si na sportovní olympiádě na louce, zkoumali pomocí lupy přírodu, malovali křídami na chodník, pozorovali žáby a užovku u jezírka.

Starší žáci se vydávali na delší procházky a okruhy přírodou, prozkoumali nedaleký prales, kde stavěli mosty a domečky pro brouky, hráli fotbal, pomáhali mladším, užili si sportovní dopoledne a podnikli mnoho dalších aktivit.

Ráno se děti mohly protáhnout při ranní rozcvičce, všichni společně si vyrobily náhrdelníky ze samotvrdnoucí hmoty a poslední večer pobyt završily diskotékou. V pátek dostaly odměny a jely do náručí rodičů.

Všechny děti zvládly pobyt výborně, včetně prvňáčků, kteří byli na takovém pobytu poprvé. Všichni přítomní si to užili a těší se na další pokračování v příštím školním roce.